Poniedziałek - Piątek 7:00 - 17:00, Sobota 8:00-13:00

Pellet – ogrzewanie na miarę XXI wieku

product1
0

Lato powoli dobiega końca, co oznacza, że zbliża się sezon grzewczy. Powraca więc temat zanieczyszczenia powietrza, który szczególnie dotyczy mieszkańców Krakowa i okolicznych miejscowości.

Około 90% ponadnormatywnych zanieczyszczeń pyłowych jest emitowanych przez domowe instalacje grzewcze, spalające nie tylko węgiel i drewno, ale również odpady domowe (np. plastikowe butelki). Warto przestrzegać instrukcji kotłów i spalać wyłącznie paliwo przeznaczone do danego kotła, ale należy pamiętać, że węgiel spalany w dużych ilościach powoduje zanieczyszczenie. Zanieczyszczenie widoczne gołym okiem: czarna sadza osiadająca na oknach, balkonach i tarasach, która obrazuje to, czym oddychamy.

Czym ogrzewać dom by nie zatruwać siebie i okolicznych mieszkańców?

Na rynku dostępne są ekologiczne rozwiązania (np.gaz,pompy ciepła) a jedną z nowości w ofercie Instalterm są kotły na pellet.

Czym jest pellet?

Pellet to ekologiczne paliwo, przetworzone trociny, sprasowane pod wysokim ciśnieniem. W procesie spalania pelletu emisja dwutlenku węgla zanieczyszczającego powietrze jest równa 0%! Jest on całkowicie nieszkodliwy dla człowieka i środowiska. W naszej ofercie dostępny jest pellet pochodzący z tartaku “Olczyk”, charakteryzujący się doskonałą jakością.

Zalety pelletu

 • komfortowy, czysty i wygodny środek opałowy
 • znikoma ilość popiołu: po spaleniu 1 tony pellet otrzymujemy 4-10 kg popiołu
 • jest całkowicie ekologiczny:
  • rozwiązuje problem zagospodarowania odpadów drzewnych,
  • zmniejsza zużycie paliw kopalnianych,
  • popiół powstały w wyniku spalania jest z powodzeniem wykorzystywany jako nawóz dla roślin
 • kocioł pelletowy osiąga wyższe temperatury: norma dla tego typu kotłów wynosi 70-90 °C, gdy przy kotłach gazowych, olejowych i pompach ciepła temperatura wody grzewczej wynosi 30-40 °C
 • wygodne magazynowanie: pellet najczęściej pakowany jest do worków po 15 kg dzięki czemu łatwe jest jego magazynowanie i załadunek
 • jest ekonomiczny: w cenie podobnej do ekogroszku otrzymujemy dużo wyższą rzeczywistą sprawność spalania, co obrazuje poniższa tabelka:

 


tabelka

Aby w pełni cieszyć się zaletami pelletu należy zainstalować kocioł, skonstruowany specjalnie do spalania tego rodzaju paliwa. Tylko model posiadający szereg innowacyjnych rozwiązań będzie w stanie wykorzystać potencjał pelletu.

 

Zainteresowanych klientów zapraszamy do siedziby firmy  Instalterm na ul. Tadeusza Kościuszki 48
 w Krzeszowicach, gdzie wyspecjalizowana kadra udzieli szczegółowych informacji na temat pelletu i montowanych urządzeń.

 

 

Blog Attachments