Poniedziałek - Piątek 7:00 - 17:00, Sobota 8:00-13:00

Nowość w ofercie Instalterm! Kocioł kondensacyjny InterFire 11

lazar interfire
0

W ofercie naszego sklepu pojawił się nowy produkt- kondensacyjny kocioł pelletowy ze stali nierdzewnej z automatycznym czyszczeniem i sondą lambda, marki HKS Lazar.

 


Jakie korzyści daje kondensacja?

 

Technika wykorzystania ciepła kondensacji wykorzystuje nie tylko ciepło powstające podczas spalania jako mierzalna temperatura gazów opałowych, ale także zawartość pary wodnej w gazach opałowych. Dzięki temu kotły InterFire są w stanie wykorzystać niemal w całości ciepło zawarte w spalinach.

 


 

Inne zalety kotła InterFire 11:

 

Szeroki zakres temperatury zasilania 28-85℃

Wymiennik ze stali nierdzewnej skonstruowany w systemie HCC (Heat-Cold Cassette) umożliwia pracę kotła przy bardzo niskiej temperaturze zasilania, już od 28℃. Dzięki temu kocioł doskonale sprawdza się w nowym budownictwie i zastosowaniu niskotemperaturowych systemów grzewczych (np. ogrzewanie podłogowe)

 

 

Prosta instalacja

Kocioł InterFire nie wymaga zabezpieczenia powrotu przed korozją niskotemperaturową. Dzięki temu, jego instalacja jest dużo prostsza i tańsza od tradycyjnych kotłów na paliwa stałe.

 

Wymiennik ze stali nierdzewnej

Wymiennik kotła InterFire zbudowano z wysokogatunkowych stali nierdzewnych, dzięki czemu jego żywotność znacznie się wydłuża.

 

Mechaniczne czyszczenie palnika

Poruszany za pomocą siłownika liniowego ruchomy ruszt automatycznie czyści palnik przed każdym rozpaleniem oraz po każdym wygaszeniu. Dzięki temu użytkowanie kotła jest o wiele szybsze i wygodniejsze, a spalanie dużo bardziej efektywne, sprawniejsze i ekologiczne.

 

Sonda Lambda

Inteligentny logarytm dostosowuje pracę kotła do aktualnych parametrów otoczenia, stale utrzymując możliwie najwyższą sprawność kotła. Gwarantuje to najlepsze parametry emisyjne oraz w znacznym stopniu eliminuje sadzenie kotła.

 

Energooszczędność

Energooszczędne podzespoły oszczędzają energię elektryczną oraz Twoje pieniądze.

 


 

Niska temperatura spalin, idealne parametry spalania dzięki sondzie lambda oraz kondensacja sprawiają, że kocioł InterFire 11 osiąga sprawność 104,4%!

 


 

 

kotły lazar

 

 

 

tabelka lazar

 

Po więcej informacji na temat kotłów HKS Lazar zapraszamy na stronę internetową producenta.

Informacji na temat naszej oferty udzielą specjaliści pod nr. tel. +48 12 282 62 64 lub bezpośrednio w siedzibie Instalterm na ul. Tadeusza Kościuszki 48
 w Krzeszowicach.


 

Informacje zawarte w powyższym artykule pochodzą z materiałów reklamowych HKS Lazar.

 

 

 

 

 

Blog Attachments