Poniedziałek - Piątek 7:00 - 17:00, Sobota 8:00-13:00

Nowe kleje cementowe Mapei

10_MAPEI
0

Asortyment naszej firmy stale się powiększa, niedawno wzbogacił się o nowe kleje cementowe o zwiększonej zawartości polimerów firmy Mapei.


 

ADESILEX P7

Klej cementowy o podwyższonych parametrach i zmniejszonym spływie, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego.

Zastosowanie
Klej Adesilex P7 jest przeznaczony do cienkowarstwowego przyklejania płytek ceramicznych (glazury, terakoty, gresu klinkieru, kamionki, płytek typu cotto, mozaiki ceramicznej) oraz płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem że, nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.
Adesilex P7 rekomendowany jest w szczególności do montażu okładzin, małego i średniego formatu na podłożach narażonych na intensywną eksploatację (klatki schodowe, korytarze, powierzchnie handlowe itp.).
Adesilex P7 nadaje się również do klejenia materiałów izolacyjnych takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej, Eraclit®, płyty dźwiękochłonne, itp.mapei-adesilex-p7-25kg-csemperagaszto-1305850646-a8462

Dane techniczne
Maksymalny czas użytkowania: 6 godzin.
Czas schnięcia otwartego: 20 minut.
Korygowalność: około 45 minut
Spoinowanie na podłogach: po 24 godzinach.
Obciążenie ruchem pieszym: po 24 godzinach.
Pełne obciążenie: po 14 dniach.
Kolor: szary
EMICODE: EC1PLUS R — bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy.

Zużycie
2-5 kg/m².

Opakowania
worki 25 kg.


 

ADESILEX P9 FIBER PLUS

Klej cementowy wzmocniony włóknami o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie i wydłużonym czasie schnięcia otwartego, do wszystkich rodzajów płytek ceramicznych oraz kamienia naturalnego.

Zastosowanie

Klej Adesilex P9 Fiber Plus jest przeznaczony do cienkowarstwowego i średniowarstwowego (do 10mm) przyklejania płytek ceramicznych (glazury, terakoty, gresu klinkieru, kamionki, płytek typu cotto, mozaiki ceramicznej) oraz płytek kamiennych i betonowych (pod warunkiem że, nie są wrażliwe na wilgoć) wewnątrz i na zewnątrz zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.
Adesilex P9 Fiber Plus rekomendowany jest w szczególności do montażu okładzin, małego, średniego i dużego formatu na trudnych podłożach cementowych i gipsowych (również w warunkach podwyższonych temperatur i niskiej wilgotności względnej powietrza), narażonych na oddziaływanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych (klatki schodowe, powierzchnie handlowe, ogrzewanie podłogowe, balkony, tarasy, elewacje itp.).
Adesilex P9 Fiber Plus nadaje się również do klejenia materiałów izolacyjnych takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej, Eraclit®, płyty dźwiękochłonne, itp.

Dane techniczne
Maksymalny czas użytkowania: około 8 godzin.Adesilex-P9-Fiber-Plus-PL-NOWE
Czas schnięcia otwartego: 45 minut.
Korygowalność: około 45 minut
Spoinowanie na ścianach: po 4-8 godzinach.
Spoinowanie na podłogach: po 24 godzinach.
Obciążenie lekkim ruchem pieszym: po 24 godzinach.
Pełne obciążenie: po 14 dniach.
Kolor: szary
EMICODE: EC1PLUS R — bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy.

Zużycie
2-5 kg/m2.

Opakowania
worki 25 kg.


 

KERAFLEX QUICK S1

Cementowa zaprawa klejąca o podwyższonych parametrach, zmniejszonym spływie, przeznaczona do klejenia płytek ceramicznych i kamiennych.

Zastosowanie

Klej Keraflex Quick S1 jest przeznaczony do ultraszybkiego, cienkowarstwowego i średniowarstwowego (do 10 mm) przyklejania płytek ceramicznych (glazury, terakoty, gresu, klinkieru, kamionki, cotto, mozaiki ceramicznej) oraz płytek ceramicznych, kamiennych i betonowych narażonych na powstawanie przebarwień spowodowanych wilgocią pochodzącą z kleju, wewnątrz i na zewnątrz zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych.

Keraflex Quick S1 jest rekomendowany w szczególności do ultraszybkiego montażu okładzin, dużego, średniego i małego formatu na trudnych podłożach narażonych na odkształcenia oraz oddziaływanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych, takich jak duże obciążenia statyczne, dynamiczne oraz termiczne, a w szczególności do:
• naprawy intensywnie użytkowanych posadzek wymagających ultraszybkiego oddania do ponownego użytku, np.: w obiektach publicznych, w ciągach komunikacyjnych, supermarketach, salonach wystawowych itp.;
• szybkiego montażu lub wymiany okładziny w zakładach przemysłowych (browary, mleczarnie, chłodnie, baseny, zbiorniki na wodę itp.);
• szybkiej naprawy posadzek i ścian w kuchniach, łazienkach, kabinach prysznicowych, na balkonach i tarasach;
• montażu niechłonnych okładzin na już istniejących posadzkach ceramicznych i kamiennych, gdzie czas wiązania innych klejów na bazie cementu jest zbyt długi.

Dane techniczne

Maksymalny czas użytkowania: 30 minut.Keraflex-Quick-S1-SZARY-25kg-PL-NOWE
Czas schnięcia otwartego: około 15-20 minut.
Korygowalność: około 60 minut.
Spoinowanie: po 2-3 godzinach.
Obciążenie ruchem pieszym: po około 2-3 godzinach.
Pełne obciążenie: po około 24 godzinach (baseny i zbiorniki po 3 dniach).
Odkształcalność zgodnie z normą PN-EN 12004: klasa S1 — odkształcalny.
Kolor: szary
EMICODE: EC1PLUS R — bardzo niska emisja.
Przechowywanie: 12 miesięcy.

Zużycie
2-5 kg/m2.

Opakowania
worki 23 kg.


 

Po więcej informacji dotyczących klei oraz całego asortymentu zapraszamy do siedziby firmy Instalterm na ul. Kościuszki 48 w Krzeszowicach, lub do kontaktu telefonicznego +48 12 282 62 64.

Informacje dotyczące klei pochodzą ze strony producenta.

Blog Attachments