Poniedziałek - Piątek 7:00 - 17:00, Sobota 8:00-13:00

Kotły HKS Lazar

54
0

Jaki kocioł wybrać by jak najefektywniej spalać pellet? HKS Lazar oferuje nowoczesne urządzenia grzewcze skonstruowane specjalnie do spalania tego typu paliwa. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ich kotłów.


Co można zyskać dzięki kotłom HKS Lazar?


Czas i wygodę

Kotły HKS Lazar są wysoce zautomatyzowane. Dzięki zaawansowanym technologiom nie trzeba przejmować się czyszczeniem, odpopielaniem, rozpalaniem czy nawet ładowaniem paliwa. Kocioł robi to sam. Przez obecność sterownika z panelem dotykowym, regulacją pogodową i programem tygodniowym można w łatwy sposób dostosować pracę kotła do własnych potrzeb. Co więcej, istnieje możliwość sterowania kotłem przez internet, przy użyciu komputera, tableta czy też smartfona.


Oszczędności

Kotły dostosowują pracę do bieżących warunków, zapewniając najwyższą sprawność w pełnym zakresie mocy. Dzieje się to dzięki zaawansowanemu logarytmowi użytemu w Sondzie Lambdzie, która co prawda stanowi wyposażenie dodatkowe kotła, jednak generuje oszczędności rzędu 10-20%.  Z kolei sterowanie pogodowe integruje wszystkie urządzenia (tj. pompy, zawory, bufory, bojlery, kotły dodatkowe) co zapewnia utrzymanie optymalnych parametrów.


Bezpieczeństwo

Najwyższej klasy materiały użyte w produkcji palnika gwarantują jego wieloletnią trwałość i doskonałą pracę. Zastosowana w kotłach śluza stanowi najlepsze zabezpieczenie przed cofaniem ognia do zasobnika paliwa. Kotły HKS Lazar są stworzone tak, aby nie trzeba było martwić się o bezpieczeństwo ich użytkowania.


Pomoc specjalistów

Osoba, która zakupiła kocioł HKS Lazar wraz z montażem w firmie Instalterm otrzymuje szkolenie oraz pierwsze uruchomienie przez wyspecjalizowany serwis GRATIS! Na kotły producenta można uzyskać nawet 7 lat gwarancji, a firma Instalterm daje 2 letnią gwarancję na montaż, z możliwością przedłużenia jej do 3 lat przy corocznych przeglądach.


Czyste środowisko

Kotły HKS Lazar znajdują się na niemieckiej liście BAFA dzięki niskiej emisji oraz wysokiej sprawności. Wszystkie kotły zostały przebadane w laboratorium posiadającym akredytacje EU. Należą do 5 klasy kotłów, której wymagania spełniają tylko najlepsze urządzenia w Unii Europejskiej.


TOP-pl

Poniżej przedstawiamy przykładowy przekrój kotła pelletowego HKS Lazar.

przekrojmodel prezentowanego kotła: Smartfire 15/22/41

Poniższy schemat obrazuje jak wygląda system VACUUM, czyli pneumatyczny transport pellet z większego zbiornika. To rozwiązanie dostępne jest jako wyposażenie opcjonalne kotła.

vacuum1

 

Oto pełen wykaz wyposażenia kotłów Lazar dostępnego w standardzie, oraz tych, które można dokupić opcjonalnie:

Wyposażenie calość

 

Po więcej informacji zapraszamy do siedziby firmy Instalterm przy ul. Tadeusza Kościuszki 48 w Krzeszowicach.

 

Blog Attachments